Środa, 24 Lipiec 2024 r. ,   Kingi, Krystyny, Michaliny

Kredyt gotówkowy: co brać pod uwagę, aby wybrać ten najlepiej dopasowany do własnych potrzeb?

   3
Polacy coraz chętniej zaciągają kredytu. Pożyczamy z banku pieniądze na wakacje, kupno samochodu czy nowej pralki. Kredyty gotówkowe ma w swojej ofercie większość placówek bankowych działających na terenie naszego kraju. Oferta jest bogata i naprawdę zróżnicowana. Pojawia się więc pytanie, co brać pod uwagę, aby wybrać kredyt korzystny i maksymalnie dopasowany do własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Wszak każdy kredyt trzeba przecież kiedyś spłacić.

kredyty wrocław

Każdy kredyt gotówkowy można scharakteryzować, uwzględniając oprocentowanie, wysokość prowizji, wymagane przez bank zabezpieczenie oraz rodzaj rat. To właśnie te czynniki są istotne dla wyboru idealnego kredytu.

Kredyt gotówkowy - Oprocentowanie

Pod tym terminem kryją się odsetki, które wraz z pożyczonymi pieniędzmi kredytobiorca jest zobowiązany zwrócić do banku. Zasada jest w tym wypadku banalnie prosta: im niższe jest oprocentowanie, tym lepiej dla osoby zaciągającej kredyt gotówkowy. Oznacza to bowiem mniejsze koszty.

Prowizja - kredyt gotówkowy wrocław

Działające w Polsce banki pobierają dodatkową opłatę za udzielenie kredytu. Tak zwana prowizja od kredytów jest dla placówek bankowych niemałym zarobkiem. W niektórych przypadkach podawana jest jako procent od pożyczanej kwoty, w innych jest to ściśle określona suma pieniędzy. Warto pamiętać, że w przypadku stałych klientów banki często decydują się na obniżenie prowizji. Zanim więc na umowie kredytowej pojawi się nasz podpis, zawsze warto próbować negocjować jej wysokość. Doradca kredytowy okazuje się być w tym wypadku nieoceniony.

Zabezpieczenie kredytu gotówkowego

W przypadku niskich kredytów zabezpieczenie na ogół nie jest wymagane. Kiedy jednak klient chce pożyczyć od banku naprawdę sporą sumę pieniędzy, należy liczyć się z rozmaitymi zabezpieczeniami. Do tych stosowanych najczęściej zalicza się:

  • ubezpieczenie na życie;

  • żyrowanie;

  • hipotekę.

Polisa na życie jest dla banku gwarantem, że w momencie śmierci kredytobiorcy ubezpieczyciel pokryje ewentualne zadłużenie. Wiele banków narzuca klientom konkretne polisy. Tymczasem warto pamiętać, że to klient wybiera towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym zdecyduje się ubezpieczenie na życie wykupić. W przypadku hipoteki do dnia spłacenia kredytu właścicielem nieruchomości jest bank. Żyrant stosowany jest najczęściej przy kredytach gotówkowych. Kiedy kredytobiorca nie reguluje swoich zobowiązań wobec banku, spadają one na żyranta. Wymagane zabezpieczenia mogą zwiększać koszta kredytu. Tak jest w przypadku obowiązkowej polisy na życie.

Rodzaj rat w kredycie gotówkowym

Kredyt gotówkowy można spłacać w ratach malejących, rosnących oraz stałych Raty malejące wiążą się z niższą zdolnością kredytową – w początkowym okresie regulowania zobowiązań wobec banku raty są bowiem wysokie. Najbardziej korzystne w punktu widzenia kredytobiorcy wydają się być raty stałe. Przez cały okres kredytowania do banku wpłaca się taką samą kwotę pieniędzy.

Wsparcie doradcy, czyli oferta wielu banków naraz

Samodzielne zebranie informacji o ofercie kilku czy kilkunastu banków może zająć naprawdę sporo czasu. Dlatego wszystkim zainteresowanym zaciągnięciem kredytu gotówkowego zaleca się skorzystanie z usług doradcy finansowego. Jest to specjalista w dziedzinie finansów, który doskonale orientuje się w bieżącej sytuacji na rynku usług bankowych. Decydując się na jego pomoc, można w ciągu trwającego kilkanaście minut spotkania poznać ofertę wybranych banków. Doradca finansowy dokładnie analizuje sytuację swojego klienta, a tym samym jest w stanie zaproponować najbardziej korzystny kredyt.

kredyty gotówkowe

Doradca finansowy minimalizuje ryzyko wpadki

Specjalista nie tylko przedstawi ofertę banków, ale również pomoże w wyborze kredytu najbardziej odpowiedniego w danym przypadku. W związku z tym minimalizuje ryzyko postawienia na kredyt niedopasowany do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Trzeba pamiętać, że każda pożyczka musi zostać prędzej czy później spłacona. Źle wybrana może stać się ogromnym obciążeniem dla budżetu domowego. I jeszcze jedno: bardzo często zdarza się tak, że doradca finansowy przedstawia ofertę bardziej korzystną niż ta, na którą można liczyć w banku jako klient indywidualny.

Kredyty gotówkowe to dzisiaj jeden z ważniejszych punktów oferty większości banków. Decydując się na takie wsparcie finansowe, warto zrobić wszystko, aby wybrać kredyt najbardziej korzystny. Bez wątpienia pomoże w tym doradca kredytowy, którego można znaleźć, wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę „kredyty gotówkowe Wrocław" lub udaj się do najbliższego oddziału Unido Finanse /dane kontaktowe poniżej/.Cytologia jest najważniejszym badanie profilaktycznym kobiet. Pozwala na wykrycie bardzo małych zmian na szyjce macicy, wyodrębnić te zmiany, które są niegroźne lub wykryć te, które mogą zamienić się w zmiany nowotworowe.Kiedy zgłosić się na cytologię?Cytologię raz w roku powinna...
Trzygwiazdkowy hotel Górski Raj położony jest w miejscowości Koninki, obok Poręby Górnej, na skraju Gorczańskiego Parku Narodowego. Jest to rejon Beskidów obfitujący w piesze szlaki turystyczne, trasy rowerowe, konne i narciarskie. Hotel jest miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi....
Sklep z parasolami ParasoleDlaCiebie.pl oferuje dostęp do najwyższej jakości parasoli plażowych oraz przeciwsłonecznych. Występują w rozmaitych wzorach oraz kolorach. Zapewniają doskonałą ochronę przed słońcem oraz wiatrem. Z ich pomocą można poddać się pełnemu relaksowi na...Winrol jest wyjątkową na wrocławskim rynku firmą, zajmującą się kompleksową realizacją i sprzedażą systemów przeciwsłonecznych. W jej...
Jeżeli chodzi o dolegliwości które trapią ludzi część z nich ma podłoże fizyczne, ale nie wszystkie. Niektóre choroby swoją przyczynę...
Portal aukcyjny umożliwiający zakup różnego rodzaju środków transportu, ale i nie tylko. Intuicyjna wyszukiwarka pozwala na dowolne ustawianie...